خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۰۹ آبان ۱۴۰۲

وفای به عهد سرپرست فدراسیون؛

پاداش قهرمانی ملی پوشان شطرنج در بازی های آسیایی هانگژو پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی، دکتر شهرام عظیمی در گفت و گویی از پرداخت پاداش 5 میلیارد ریالی ملی پوشان شطرنج طبق وعده قبلی خبر داد.

سرپرست فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق وعده ای که پیش از بازی های آسیایی مبنی بر پرداخت پاداش 500 میلیون تومانی به ملی پوشان در صورت کسب افتخار و مدال داده بودم، به حول قوه الهی وفای به عهد کردیم و پاداش وعده داده شده به ملی پوشان تیم ملی آقایان، قهرمان رقابت های شطرنج بازی های آسیایی هانگژو 2022 پرداخت شد.

دکتر عظیمی افزود: در مدت فعالیتم به عنوان سرپرست فدراسیون نهایت سعی و کوشش خود را برای خدمت صادقانه به کشور عزیزم و جوانان مستعد و نخبه شطرنج به کار بستم و خوشحالم در این مدت به یاری خداوند و حمایت های دلسوزان کشور و نظام در بخش های مختلف توانستیم به وعده های خود جامه عمل بپوشانیم.

5 ملی پوش کشورمان، پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی، بردیا دانشور و امیررضا پورآقابالا پاداش های خود را از فدراسیون بصورت کامل دریافت کردند.

لازم به ذکر است این پاداش صرفا پاداش در نظر گرفته شده توسط فدراسیون شطرنج بوده و مجزا از پاداش وعده داده شده توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک است.