خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۱۱ تير ۱۴۰۱

هیات های ورزشی باید همواره در حال پرورش و رشد دادن نیرو های جدید باشند

مجمع سالیانه هیات شطرنج استان زنجان

مجمع عمومی سالانه هیات شطرنج استان همزمان با اختتامیه نخستین دوره مسابقات آزاد شطرنج بین المللی در زنجان و با حضور تامینی رئیس فدراسیون برگزار شد.

جواد بازرگان مدیر کل ورزش و جوانان در این مجمع ضمن تقدیر از عملکرد هیات اظهار داشت: همواره اعتماد به جوانان در تمام زمینه ها کارگشا بوده است و نمونه بازر آن را در شطرنج شاهد هستیم چرا که جوانان از ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برخوردارند که در صورت اعتماد به آن ها به بالفعل در خواهد آمد.

وی با بیان اینکه رویکرد هیات ها باید کار تیمی باشد افزود: یکی از اصلی ترین وظایف هیات ها پرورش و رشد دادن نیروهای جدید در بخش های مختلف مدیریتی و فنی است و مربیان و داوران باید به علم روز مجهز بوده و دائما در حال کسب دانش باشند.

بازرگان با بیان اینکه استعدادهای عظیمی در شهرستان ها وجود دارد که به علت مهیا نبودن بستر لازم شناخته نشده اند بر توجه ویژه به شهرستان ها تاکید کرد.

وی افزود : ظرفیت استان در این مسابقات نمود بیشتری پیدا کرده و با تلاش بیشتر بزودی زنجان در شطرنج قطب کشور شود.