خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۱۰ آذر ۱۳۹۸

با حضور مسئولین فدراسیون شطرنج صورت گرفت؛

رونمایی از کتاب فوتبال و شطرنج

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، کتاب فوتبال و شطرنج (تاکتیک، استراتژی، زیبایی) نوشته آدام ولز است که دکتر رضا شجیع و دکتر نینا همتی‌زاده ترجمه این کتاب را انجام داده‌اند. این کتاب برای علاقه‌مندان فوتبال و شطرنج، کتابی هنجارشکن است که آن‌ها را از دنیای کلیشه‌ها خارج می‌کند و به دنیای شگفت‌انگیز ایده‌ها رهنمون می‌سازد.

در مراسم افتتاح این کتاب از دنیای فوتبال نفراتی همچون منوچهر زندی، بهمن فروتن، امیر حاج‌رضایی و مجتبی جباری حضور داشتند. همچنین از بزرگان شطرنج نیز افرادی مانند شادی پریدر نایب رییس فدراسیون، افشین تهرانی دبیر فدراسیون، احسان قائم مقامی استادبزرگ شطرنج کشورمان و همچنین کاظم مرتضوی یکی از خبرنگاران و فعالان باسابقه حوزه شطرنج حضور داشتند.

در این مراسم رضا شجیع و نینا همتی‌زاده به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص این کتاب پرداختند. همچنین بعضی از مهمانان برنامه نیز نظرات خود را درباره این کتاب اعلام کردند.

همچنین در این رونمایی کتاب نفراتی دیگر از مسئولین فدراسیون شطرنج نیز حضور داشتند.