خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۱۵ آبان ۱۳۹۸

دور هفتم مسابقات شطرنج بین المللی جام پایتخت

مصدق پور باخت، قائم مقامی برد، مقصودلو صدرنشین ماند

پرهام مقصودلو با برتری مقابل مصدق پور به صدرنشینی اش در جدول رده بندی مسابقات شطرنج بین المللی جام پایتخت ادامه داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور هفتم مسابقات شطرنج بین المللی جام پایتخت شب گذشته به پایان رسید و پرهام مقصودلو (2664) بخت شماره یک قهرمانی مقابل مسعود مصدق پور(2500) به برتری رسید تا به صدرنشینی اش در این رقابت ها ادامه دهد.

در روی میز شماره دو هم جدال آرش داغلی(2387) برابر تیموفف از روسیه (2595) با تساوی به پایان رسید. در این دور احسان قائم مقامی (2544) هم برابر سید خلیل موسوی(2501) به پیروزی رسید.

در جدول رده بندی پرهام مقصودلو از ایران با 6 امتیاز صدرنشین است. پس از او مشکوس ازلتونی و امیررضا پوررمضانعلی از ایران با 5.5 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند.

دور هشتم(ماقبل پایانی) این رقابت ها عصر امروز برگزار می شود.

در مسابقات شطرنج بین المللی جام پایتخت که توسط هیات شطرنج تهران برگزار می شود، 520 بازیکن خارجی و داخلی از 10 کشور و 24 استان در سه جدول به رقابت می پردازند. در میان این 520 بازیکن ، نام 12 استادبزرگ، 7 استاد بین المللی، 9 استاد فیده، 4 استاد فیده بانوان و 3 کاندید استادی دیده می شود.