خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۹ آبان ۱۳۹۸

تساوی مقابل حریف روسی

شانس بالای علی نسب برای کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات شطرنج جوانان جهان

علی نسب نماینده شطرنج ایران در فاصله یک دور تا پایان مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان رده دوم جدول رده بندی را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور دهم (ماقبل پایانی) مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان (زیر 20 سال) در کشور هند برگزار شد و نماینده ایران برابر حریف خود به یک تساوی رسید.

شب گذشته مبینا علی نسب(2239) برابر حریفی از روسیه با ریتینگ 2335 به تساوی رسید تا با 8 امتیاز در رده دوم باقی بماند و با توجه به اختلاف یک امتیازی با حریفان بعد از خود، از شانس بالایی برای کسب عنوان نایب قهرمانی بهره مند باشد.

هم اکنون نماینده روسیه با 9 امتیاز در صدر جدول و شطرنج باز قزاقستان با 7 امتیاز در رده سوم قرار دارد.

محمدامین طباطبایی (2642) دیگر نماینده ایران پس از تساوی در دور نهم از ادامه رقابت ها کناره گیری کرد.

مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان (زیر 20 سال) امروز با برگزاری دور یازدهم در هند به پایان می رسد. در این رقابت ها 189 بازیکن دختر و پسر به رقابت با یکدیگر پرداختند.