خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۱۳ شهريور ۱۳۹۸

رقابت های جام جهانی شطرنج

نمایندگان ایران 18 شهریور راهی روسیه می شوند

نمایندگان شطرنج ایران برای شرکت در جام جهانی هجدهم شهریورماه راهی روسیه می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، نمایندگان کشورمان برای شرکت در جام جهانی شطرنج 2019 در خانتی مانسیسک روسیه، هجدهم شهریور ماه راهی محل برگزاری مسابقات می شوند.

احسان قائم‌مقامی، پرهام مقصودلو، علیرضا فیروزجا و محمدامین طباطبایی نمایندگان ایران در این رقابت ها هستند که برنامه دور نخست آنها به شرح زیر است:

*احسان قائم مقامی - یانگ‌یی یو از چین
* پرهام مقصودلو - ماکسیم چیگائف از روسیه
* علیرضا فیروزجا - آرمن پاشاکیان از ارمنستان
* محمد امین طباطبایی - باسم امین از مصر

این برای نخستین بار در تاریخ است که ایران با 4 شطرنج باز در جام جهانی شطرنج حاضر می شود.

مسابقات جام جهانی شطرنج از 18 شهریور ماه تا 12 مهرماه برگزار می شود. در این مسابقات 128 بازیکن از 47 کشور جهان به رقابت با یکدیگر می پردازند. رقابت های جام جهانی به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و در صورت تساوی بازیکنان کار به دیدار سوم کشیده می شود.

در ضمن مسابقات به صورت تک حذفی برگزار می شود و شکست در هر مرحله به منزله خداحافظی شطرنج بازان از جام جهانی خواهد بود.