خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۲ مرداد ۱۳۹۸

پایان جشنواره مردان و زنان شطرنج ایران

عناوین قهرمانی به امیدی و اصغرزاده رسید

آریا امیدی و میترا اصغرزاده عناوین قهرمانی جشنواره مردان و زنان شطرنج ایران را از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، جشنواره مردان و زنان شطرنج کشور با معرفی نفرات برتر به پایان رسید. در بخش مردان آریا امیدی از گیلان (2309) با کسب 9.5 امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. پس از او آرمان حاکمی از تهران (2260) با 9.5 امتیاز و علی راستبد از گیلان (2263) با 9 امتیاز در رده های دوم و سوم ایستادند.

در بخش بانوان نیز میترا اصغرزاده از البرز (2122) با کسب 8 امتیاز قهرمان شد. پس از او پرنیان غلامی از گیلان (1863) با 7.5 امتیاز و هما علوی از تهران (2049) با 7 امتیاز دوم و سوم شدند.

جشنواره سراسری مردان کشور با حضور 202 بازیکن از 25 استان کشور در خرم آباد لرستان به روش سوئیس در 11 دور برگزار شد. جشنواره سراسری بانوان نیز با شرکت 92 بازیکن به میزبانی مشهد برگزار گردید.