خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۰ مرداد ۱۳۹۸

با کسب 22.5 امتیاز

قهرمانی روسیه در مسابقات بین المللی شطرنج زندانیان!

مسابقات بین المللی شطرنج زندانیان با شرکت زندانیان 7 کشور جهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مسابقات بین المللی زندان ها با شرکت زندانیانی از چهار قاره در زندان "کوک کانتی" شیکاگوی آمریکا برگزار شد و در پایان زندانیان روسی با کسب 22.5 امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

در این مسابقات که دو روز به طول انجامید زندانیان 7 کشور (آمریکا، روسیه، ارمنستان، بلاروس، انگلیس، برزیل و ایتالیا) در رویدادی تحت حمایت آناتولی کارپف قهرمان اسبق شطرنج جهان به صورت آنلاین به رقابت با یکدیگر پرداختند. کارپف از سال 1975 تا 1985 و بار دیگر از 1993 تا 1999 قهرمان شطرنج جهان بود.

برگزاری مسابقات شطرنج برای زندانیان مسبوق به سابقه است؛ پیش از این نیز در سال های 2013 و 2016 در روسیه و 2017 در برزیل چنین رقابت هایی برگزار شده است.

دست اندرکاران مسابقات شطرنج برای زندانیان از افزایش صبر و شکیبایی زندانیان و آمادگی روحی - روانی بهتر آنها جهت بازگشت به جامعه پس از اتمام دوران حبس به عنوان دلایلی برای برگزاری این رویداد یاد شده است.