خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

پیروزی باارزش در دور هشتم مسابقات شطرنج ابوظبی

مقصودلو در یک قدمی رده دوم یا سوم جدول رده بندی نهایی

پرهام مقصودلو با برتری برابر استاد بزرگ بلاروس در دور هشتم، شانس رسیدن به سکوی دوم یا سوم مسابقات شطرنج استادان ابوظبی را برای خود حفظ کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور هشتم مسابقات استادان ابوظبی شب گذشته برگزار شد و نمایندگان شطرنج کشورمان برابر حریفان خود صاحب یک پیروزی، 3 تساوی و 3 شکست شدند.

در دور هشتم پرهام مقصودلو مقابل استاد بزرگ بلاروس با ریتینگ 2578 به برتری رسید تا مجموع امتیازات خود را به عدد 6 برساند و در رده سوم قرار گیرد.

نماینده شطرنج ایران امروز در دور پایانی به مصاف مصاف نی هوا از چین با ریتینگ 2668 خواهد رفت. با توجه به وضعیت پوئن شکنی ها، پیروزی در این دیدار قطعا یکی از سکوهای دومی یا سومی را برای مقصودلو به دنبال خواهد داشت.

در دیگر دیدارهای دور هشتم مسابقات استادان ابوظبی ، محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی و سید جواد علوی برابر حریفان خود به تساوی رسیدند و آرش طاهباز ، آرتین اشرف و آنوشا مهدیان مقابل رقبای خود شکست خوردند.

مبینا علی نسب دیگر نماینده ایران پیش از برگزاری رقابت های این دور، از مسابقات کناره گیری کرد.

بیست و ششمین دوره مسابقات استادان ابوظبی که با حضور 150 شطرنج باز از 28 کشور دنیا در امارات برگزار می شود امروز به پایان می رسد.