خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، فیروزجا در رده 55 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، مقصودلو رده 94 جهان را به خود اختصاص داد اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 17 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۰ خرداد ۱۳۹۸

دور چهارم مسابقات شطرنج قهرمانی آسیا

فیروزجا صدرنشین آسیا و نفر پنجاهم جهان شد

در پایان دور چهارم مسابقات قهرمانی آسیا، علیرضا فیروزجا در صدر جدول رده بندی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج ، دور چهارم مسابقات قهرمانی آسیا عصر امروز دوشنبه به پایان رسید و نفرات کشورمان برابر حریفان خود به دو پیروزی و دو تساوی رسیدند.

نتایج شطرنج بازان ایران در پایان دور چهارم به شرح زیر است:

علیرضا فیروزجا از ایران (2682) یک – گوپتا از هند (2606) صفر

پرهام مقصودلو از ایران (2665) 0.5 - آراویند از هند (2598) 0.5

پویا ایدنی از ایران (2597) 0.5 – ژائو یوان از چین (2444) 0.5

آنوشا مهدیان از ایران (2078) یک – رانی حمید از بنگلادش (1929) صفر

با نتایجی در دور چهارم بدست آمد علیرضا فیروز جا با کسب 3.5 امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار گرفت. همچنین برتری برابر نماینده هند موجب شد لایو ریتینگ فیروزجا به 2689.4 برسد و در جمع 50 بازیکن برتر جهان قرار گیرد. این برای نخستین بار است که یک شطرنج باز ایرانی به جمع 50 شطرنجباز برتر جهان راه پیدا می کند آن هم در شرایطی که هنوز 16 سالش تمام نشده است!

لازم به یادآوری است که مسابقات قهرمانی مردان و زنان آسیا تا 26 خرداد ماه در شهر زینگ تای چین ادامه خواهد شد. رقابت های انفرادی شطرنج آسیا حکم انتخابی برای مسابقات جهانی را دارد. در پایان این رقابت ها 5 شطرنج باز برتر ( 4 شطرنج باز مرد و یک شطرنج باز زن) سهمیه جهانی را کسب می کنند.