خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، فیروزجا در رده 55 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، مقصودلو رده 94 جهان را به خود اختصاص داد اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 17 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸

دیدار صمیمی مسئولان و قهرمانان شطرنج با وزیر ورزش

سلطانی فر: از نظر وزارتخانه و کمیته ملی المپیک، شطرنج یکی از رشته های موفق ورزش ایران است

وزیر ورزش و جوانان گفت: از نظر وزارت ورزش و کمیته المپیک، شطرنج یک از رشته های موفق ورزش ایران است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، عصر روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه نشست صمیمی دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با مسئولان و قهرمانان شطرنج ایران در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در التدای این جلسه مهندس پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج ضمن تشکر از حمایتهای همیشگی دکتر سلطانی فر از رشته شطرنج اظهار دلشت: یکی از دلایل رشد شطرنج در سالهای اخیر حمایتهای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و همچنین اجتناب از حواشی رایج ورزش بوده است.امیدواریم همین روند رو به رشد ادامه داشته باشد و در سالهای آتی شطرنج قهرمانان بیشتری را به جامعه ورزش معرفی کند.

پس از اظهارات رئیس فدراسیون شطرنج، ملی پوشان کشورمان نیز در صحبت با وزیر ورزش ضمن تشکر از حمایتهای همیشگی وزارتخانه، خواستار فراهم شدن شرایطی برای حضور یک مربی کارامد در تیم ملی شدند تا در آینده شاهد درخشش بیشتر تیم ملی در رویدادهای بین المللی باشیم.

در این جلسه دکتر سلطانی فر وزیر ورزش نیز عنوان داشت: من پیشرفت شطرنج کشور را از سالهای دور و از زمان مرحوم استاد خسرو هرندی دنبال می کردم و شاهد بودم که استاد بزرگ احسان قائم مقامی با موفقیت هایش سطح شطرنج ایران را به افق های بسیار بالاتر هدایت کرد.

وی افزود: معتقدم که موفقیتهای سال گذشته شطرنج ایران نشانه یک خیزش بزرگ شطرنج برای رسیدن به سطوحی بالاتر بود. به نظر می رسد هم اکنون اساس و پایه های این جهش بزرگ فراهم شده است.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: بدون شک برای رسیدن به موفقیتهای بیشتر نیاز به حضور یک مربی سطح بالای جهان است و وزارت ورزش و کمیته المپیک تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا مقدمات این کار صورت پذیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از نظر وزارت ورزش و کمیته المپیک، شطرنج یک از رشته های موفق است که باید تلاش شود با هموار کردن مسیر، به قطار پیشرفت این رشته ورزشی سرعت بیشتری داد.