خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، فیروزجا با 20 پله صعود در رده 56 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، مقصودلو رده 76 جهان را به خود اختصاص داد اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 19 جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۱۹ فروردين ۱۳۹۸

رقابت های آزاد بین المللی ریکیاویک ایسلند

آغاز مسابقات فیروزجا و غلامی

علیرضا فیروزجا و آرین غلامی دو تن از شطرنجبازان کشورمان از امروز در مسابقات آزاد بین المللی ریکیاویک ایسلند به رقابت با حریفان خود می پردازند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مسابقات آزاد بین المللی ریکیاویک ایسلند از عصر امروز با حضور علیرضا فیروزجا و آرین غلامی دو تن از شطرنجبازان ایران آغاز خواهد شد.

نخستین دوره مسابقات ریکیاویک ایسلند در سال 1964 و با حضور 14 بازیکن برگزار شد. از آن تاریخ تا به امروز 32 دوره این مسابقات برگزار شده و سی و سومین دوره آن نیز از امروز 19 تا سه شنبه هفته آینده 27 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

در رقابت های این دوره 249 شطرنجباز از سرتاسر جهان حضور دارند و علیرضا فیروزجا با ریتینگ 2669 و آرین غلامی به ریتینگ 2260 به ترتیب به عنوان بخت سوم و شصت و هفتم قهرمانی معرفی شده اند.

لازم به یادآوری است که در آخرین دوره مسابقات آزاد بین المللی ریکیاویک ایسلند "آنیش گیری" عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.