خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، فیروزجا در رده 55 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، مقصودلو رده 94 جهان را به خود اختصاص داد اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 17 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۰۹ دی ۱۳۹۷

قهرمانی تیم مانتری در لیگ شطرنج استان فارس

تیم مانتری عنوان قهرمانی لیگ شطرنج استان فارس را از آن خود کرد.

بنا به گزارش روابط عمومی هیات شطرنج استان فارس، رقابتهای لیگ شطرنج استان پس از برگزاری 11 دور به پایان رسید و تیم مانتری به عنوان تیم قهرمان معرفی شد. در این مسابقات که با حضور 481 شرکت کننده در قالب 86 تیم برگزار شد،تیم های فائم مقامی و پاسارگاد عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

طبق اعلام حریر پوش سرداور این مسابقات طی اعلام آمار 224 بازیکن ریتینگ دار استان در بین نفرات حاضر در رقابتها حضور داشتند و همچنین 12 تیم از شهرستان ها و بخش های استان خود را به این مسابقات رسانده بودند.

از نکات جالب این تورنمنت قرار گرفتن رده های سنی مختلف در برابر یکدیگر بود که امیر علی ارشدی 5 ساله به عنوان خردسال ترین و عبدالرحمن کشمیری به عنوان مسن ترین بازیکن رقابتها معرفی گردیدند.

تیم قهرمان مانتری متشکل از آقایان مهرابی،مظفری، مومنی، صفری اسکندری، برازجانی و مرادی می بایست خود را جهت حضور در لیگ کشوری آماده کنند.

طبق آئین نامه لیگ ، 16 تیم برتر این مسابقات طی روزهای 21 و 28 دی ماه در تورنمنت جام حذفی استان مقابل هم قرار خواهند گرفت.