مجمع سالانه هیات شطرنج استان اردبیل برگزارشد

۱۸ تير ۱۳۹۶

باحضور مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران مجمع سالانه هیات شطرنج استان اردبیل برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مجمع عمومی سالانه هیات شطرنج استان اردبیل عصر روز شنبه در سالن کنفرانس حسین رضا زاده برگزار شد.

مهردادپهلوان زاده رییس فدراسیون شطرنج کشور ،بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل،براردان معاون ورزشی اداره کل،خوش لحن رئیس هیات شطرنج استان اردبیل و سایر اعضای مجمع در این جلسه حضور داشتند.

در این جلسه رئیس هیات استان اردبیل به ارائه کزارش مبسوطی از روند اجرایی برنامه های هیات در طول یک سال گذشته و تقویم و برنامه های اجرایی سال 96 پرداخت که درپایان به تصویب حاضرین جلسه رسید.

رئیس هیئت شطرنج استان اردبیل با اشاره به تعطیلات مدارس بیان کرد: کلاس‌های استعدادیابی و تابستانی با آغاز تعطیلات مدارس در تمام رده‌های سنی آغاز شده است و طبق روال سال‌های گذشته درمحل خانه شطرنج استان با حضور مربیان آموزش های لازم داداه می شود.

خوش لحن با اشاره به برگزاری دومین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی استان اردبیل(ریتد)یادواره زنده یاد استاد مجید حریری اشاره کرد و گفت: این مسابقات بمدت شش روزبا حضور شطرنج بازان استان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

وی همچنین به برگزاری مسابقات قهرمانی بلیتس ریتد استان اردبیل که با حضور 30 شرکت کننده متشکل از 17 ریتینگدار بین المللی 13تیرماه برگزارشد اشاره کردو یادآور شد:اردبیل به دلیل هم مرزی با کشور جمهوری اذربایجان تاکنون توانسته استاد برتر شطرنج را برای مدرسی به این استان دعوت کند تا سطح علمی مربیان اردبیلی را افزایش دهد.

وی بابیان اینکه شناسایی استعدادها از وظایف هیئت‌های ورزشی است، بیان کرد: خانواده‌ها باید برای رسیدن به این مهم پای‌کار بیایند که در این راستا خط‌مشی و مسیر را برای خانواده‌ها فراهم می‌کنیم تا به‌راحتی فرزندان خود را در کلاس‌ها ثبت‌نام کنند.