خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۵ مهر ۱۳۸۹

با تساوی هر دو بازی دور پایانی در رقابتهاي بيلبائو چهاردهمین قهرمان شطرنج جهان ولادمیر کرامنیک با اقتدار و عملکرد 2912 و کسب 10 امتیاز به مقام اول دست یافت.

با تساوی هر دو بازی دور پایانی در رقابتهاي بيلبائو چهاردهمین قهرمان شطرنج جهان ولادمیر کرامنیک با اقتدار و عملکرد 2912 و کسب 10 امتیاز به مقام اول دست یافت.آناند با 8 امتیاز دوم،مرد شماره یک جهان کارلسن به 6 امتیاز ،سوم و الکسی شیروف با 4 امتیاز چهارم شد. دور پنجم رقابتها ي بيلبائو با ادامه صدر نشيني کرامنيک و اولين پيروزي کارلسن!  دنبال شد. برای دیدن بازیها به سایت رسمی مسابقات در پایین صفحه مراجعه بفرمایید. تساوي بزرگان در دور چهارم رقابت بيلبائو دور چهارم رقابت بزرگان شطرنج جهان در بیلبائو پی گیری شد. در این دور مگنوس کارلسن در مقابل ولادیمیر کرامنیک قرار گرفت که این بازی بعد از تلاش دو رقیب به نتیجه ی تساوی ختم شد.بازی دیگر بین آناند و آلکسی شیروف برگزار شد که این بازی نیز با تساوی خاتمه یافت تا هر دو بازی دور چهارم با نتیجه ی تساوی به پایان رسد.بعد از این تساوی ها در جدول همچنان کرامنیک با 3 امتیاز اول است ، آناند با 5/2 امتیازدر رده ی دوم جای دارد ، شیروف با 5/1 امتیاز سوم است و کارلسن با 1 امتیاز در رده ی چهارم جای گرفته است.در دور پنجم کارلسن با شیروف دیدار می کند و آناند و کرامنیک به مصاف هم می روند.